• טיולים מאורגנים לסרי לנקה

 • טיול מאורגן לסרי לנקה

  סרי לנקה – הממלכה הסינהאלית

  סרי לנקה – לא לחינם קבע מרקו פולו כי זהו האי היפה בעולם. שמות רבים לסרי לנקה: אי התבלינים, גן עדן טרופי, הדמעה של הודו ואי האבנים היקרות. האי שבאוקיאנוס ההודי , הפך בשנים האחרונות ליעד מבוקש בקרב המטייל הישראלי, שכבר ראה וטייל במזרח הרחוק.סרי לנקה היא עדיין יעד חדש ומסתורי לנוסע הישראלי. האותנטיות שהיעד מצליח לשמר רק מעצים את סקרנותו של התייר הישראלי. האי מציע שפע של אתרים היסטוריים, דתיים ותרבותיים, מסורת מקומית ארוכת שנים שהשתמרה כפי שהיא ע"י בני המקום, שמורות טבע עם יערות גשם ומגוון בעלי חיים חופים זהובים שבהם פעילויות ספורט ימי, נופש ופנאי אך יחד עם זאת גם פיתוח מסיבי של תשתיות תיירותיות.

  ההיסטוריה המקומית

  לסרי לנקה יש היסטוריה עתיקה מאד, הניכרת בה כמעט בכל פינה.  מארקו פולו כתב עליה במהלך מסעותיו בכל העולם, שם, כך ציין, גילה את האבנים היקרות ביותר בעולם. אולם, סרי לנקה הוזכרה לראשונה בכתבים הודיים עתיקים מאד, שנכתבו לפני יותר מ – 3,000 שנה. בכתבים אלה סופר על הנסיך ההודי שהגיע אל המדינה יחד עם קבוצת אנשים, ולאחר שכבש אותה, נשאר לגור בה. עם השנים נולדו להם צאצאים, שנשארו גם הם במקום ולאט לאט בנו ערים גדולות, מקדשים ואפילו מאגרי מים, ששימשו אותם לא מעט. בהמשך חדרה אל סרי לנקה הבודהיזם שהפכה לדתה הרשמית ואפשרה גם את יצירתו של עם מאוחד. בהמשך נכבשה המדינה על ידי הפורטוגזים, שהביאו איתם את הנצרות הקתולית וגם על ידי האנגלים וההולנדים. כיום מדובר במדינה דמוקרטית סוציאלית עם כלכלה, המבוססת בעיקרה על חקלאות.

  האטרקציות במדינה

  נתור מציעה טיול מאורגן לסרי לנקה של תשעה ימים ושבעה לילות, המבוסס על חצי פנסיון ותוכנית מלאה הכוללת את האתרים המרכזיים והחשובים בסרי לנקה, אשר כאמור הולכת ומתפתחת אך באותה העת – שומרת על ייחודה.הנוף המלווה את הטיול ציורי ומרשים – יערות, מפלי מים, נהרות ואגמים, הרים נישאים, מטעי התה המוריקים, לגונות מרהיבות וחופים חלומיים. במהלך הטיול נפגשים גם עם האוכלוסייה המגוונת שחיה באי, הסינהאלים, חלקם נוצרים וחלקם בודהיסטיים, הטאמילים – המהגרים ההודים ועוד. ההכרות איתם מעמיקה כאשר מבקרים בבית מקומי ולומדים על חיי היום-יום באי הטרופי, בבית ספר מקומי, במקדשים ולעיתים אף זוכים להתבונן מקרוב ולקחת חלק בחגיגות שונות, כגון פסטיבל ה"אסאלה פרהארה" (Esala Perahera) הוא פסטיבל השן הקדושה שמתקיים מדי שנה בקנדי, אליו מגיעים בודהיסטיים רבים מרחבי העולם וחוגגים במשך עשרה ימים במצעד ובו משתתפים אלפי מאמינים, פילי ענק מקושטים, ריקודים מסורתיים – פסטיבל צבעוני וססגוני!
  לצד כל אלו, כולל הטיול חוויות מיוחדות כרכיבה על פילים, שיט בסירות זכוכית המאפשר הצצה אל עולם המים המרתק, ביקורים מעניינים בחוות תבלינים, מכרה לאבנים יקרות, חוות צבים – חוויות המתאימות לכל הגילאים!בתי המלון במקום, בדרגת תיירות טובה וראשונה, מדריך מקומי צמוד (דובר אנגלית) וכמובן המטבח הסרי לנקי העשיר בטעמיו וכולל בין היתר תבשילי אורז שונים, מאכלי ים, פירות טרופיים בצבעים מרהיבים ובטעמים מיוחדים (לצד אוכל מערבי) – מאפשרים הנאה מובטחת וחוויה של פעם בחיים!

  מזג האוויר של סרי לנקה

  בזכות לא מעט טיולים מאורגנים לסרי לנקה אפשר לפגוש מקרוב את שלל האתרים המקסימים של המדינה וגם את התרבות המקומית המיוחדת שלה. מרבית המטיילים בוחרים לבקר בסרי לנקה בין החודשים דצמבר לאפריל, הנחשבים לתקופה היבשה והנוחה ביותר לביקור. אולם, יש לקחת בחשבון שבתקופה זו האתרים במדינה עמוסים מאד וסביר שהמחירים יהיו גם גבוהים יותר. מי שרוצה לחסוך בעלויות יכול להגיע גם מחוץ לעונה, אז עשוי להיות גשום יותר, אם כי פחות עמוס וגם זול.

  תחבורה בסרי לנקה

  מי שבוחר לקחת טיול מאורגן לסרי לנקה ייהנה מנוחות מרבית ואפשרות להגיע ממקום למקום בדרך הקצרה וגם החווייתית ביותר. באופן כללי, התחבורה בסרי לנקה איננה משוכללת מדי, אבל נוחה מספיק כדי לאפשר הן למקומיים והן למטיילים להגיע ממקום למקום. האוטובוסים המקומיים נחשבים לזולים מאד, אם כי עשויים להיות צפופים בנוסעים. גם הרכבת היא פתרון, אולם היא עשויה להיות איטית, בהשוואה לאפשרויות התחבורה האחרות. ישנם כאלה הבוחרים לשכור מכונית ולהיעזר בשירותיו של נהג, שייקח אותם לאתרים השונים שבמדינה, על פי בחירה.