• טיולים מאורגנים לארמניה

 • ארמניה

 • גאורגיה וארמניה

 • טיולים מאורגנים לארמניה

  ארמניה טומנת בחובה קסם ותרבות הייחודים לאזור הקווקז. אין צורך להרחיק לקצה השני של העולם כדי לגלות יעד מפתיע, עשיר בנופים פראיים, היסטוריה מפוארת ותושבים לבביים. טיול מאורגן לארמניה ייתן לכם את המענה המושלם לטיול מלא חוויות ביעד חדש, שונה ומפתיע.

  פני השטח של ארמניה הרריים, ותוכלו למצוא בה קניונים עמוקים לצד הרים המתנשאים לגובה רב. ארמניה גובלת בגיאורגיה, איראן, אזרבייג'ן וטורקיה. מזג האוויר בה יבשתי, המאפיין מדינות אסייתיות המוקפות במדינות אחרות סביבן ללא גישה ישירה לים. ימי הקיץ חמים מאד עם טמפרטורות גבוהות המגיעות ל- 35 מעלות וימי החורף קרים מאד והטמפרטורות צונחות עד למינוס 10 מעלות. כלכלת ארמניה מבוססת על גידול כותנה, פירות וירקות, גידול צאן, בקר ודגים, ובטיול בה תוכלו לבקר בכפרים אותנטיים המתעסקים בגידולי חקלאות, ולפגוש מקרוב את הכנסת האורחים הארמנית. כמעט כל תושבי ארמניה הם ארמנים אתניים (נוצרים אורתודוקסים) ומיעוט קטן הם יזידים ורוסים.

  מה מושך מבקרים רבים לארמניה?

  ארמניה מציעה שפע של אתרים היסטוריים לצד טבע עוצמתי ונופים הרריים המאפיינים אותה. אין ספק שטיול מאורגן לארמניה נותן הצצה נהדרת למגוון האתרים הקסומים במדינה. ריכזנו עבורכם את האתרים שאסור להחמיץ בטיולים מאורגנים לארמניה:
   
  ירבן או ירוואן (Yerevan), בירתה של ארמניה ואחת הערים העתיקות בעולם, מציעה למבקרים בה מוזיאונים ואתרים מרהיבים רבים המשמרים את ההיסטוריה העתיקה של העיר. כעיר עתיקה הבניה בה כל הזמן מתחדשת. החל משנות ה-30 תהליך הבניה מתאפיין באבנים וולקניות בצבעי ורוד-חום, כך שמראה העיר ומבניה נותן מפת צבע ורודה-חומה מרשימה.
  הטיול בארמניה משלב בין החוויה העירונית לבין למידה והתחקות אחר ההיסטוריה הארמנית.  מהעיר ירבן ניתן להגיע אל הר ה- Ararat, הנמצא בגבול התורכי. הארמנים מאמינים כי תיבת נוח נעצרה על הר האררט אחרי המבול הגדול. בנסיעה מזרחה מירבן ניתן לבקר במנזר Gegard, בו מתגוררים נזירים המשמרים מסורת עתיקה וטקסים פולחניים כמו העלאת קורבנות על מזבחי אבן, קישוט העצים והפיכתם ל"עצי משאלות", חדרי תפילה חצובים באבן ועוד. במסגרת הביקור במנזר ניתן להגיע לקברם של מלך ומלכת ארמניה מהמאה ה-13.  
   
  אם הזדמן לכם לבקר בירבן בסוף השבוע, שוק ורניסאז', הוא יעד שאסור להחמיץ. רוכלי השוק מציעים למכירה כמעט כל דבר שתוכלו לחשוב עליו, החל מתכשיטים וכלי בית משומשים ועד כלי עבודה, בדים, בגדים ועוד.
   
  עוד אתר שחובה לראות בארמניה הוא אגם סוואן (Sevan), הנמצא במרחק של שעתיים נסיעה מירבן. אגם סוואן הינו אגם גדול ומרשים שלחופיו כפרים ושרידים היסטוריים רבים. ברקע האגם ניתן לראות את הרי הקווקז המושלגים שיוצרים תמונה מרהיבה לצד מי האגם. ניתן לערוך סביב האגם טיול יום.

  טיולים מאורגנים לארמניה, כל מה שחיפשתם ויותר

   
  לארמניה ניתן לצאת גם בטיולי ג'יפים המגיעים לכפרים ואתרים נחבאים בארמניה. עוד עיר שכדאי לבקר בה היא סיסיאן, בה זורם נהר הוורוטאן, ומעל לקניון רחב ידיים עובר הרכבל הארוך בעולם.
   
  אין ספק שטיולים מאורגנים לארמניה מרכזים עבורכם את האתרים האטרקטיביים ביותר במדינה. טיול מתוכנן בקפידה הכולל טיסות, כניסות לאתרים, לינה במקומות טובים ותחבורה נוחה, יהפכו את הטיול שלכם לחוויה שלא תישכח.