• טיולים מאורגנים לברלין

 • שווקי חג המולד

 • טיול מאורגן לברלין

  ברלין בירת גרמניה הפכה בשנים האחרונות ליעד מועדף. טיול מאורגן לברלין יציג בפני המבקרים עיר גדולה, הן בשטח והן במספר התושבים. לברלין יש כל כך הרבה מה להציע שקשה להחליט היכן לבקר קודם. טיולים מאורגנים לברלין מנקודת מבט יהודית, יסיירו באנדרטת השואה הפרוסה על פני מגרש ענק בקרבת שער הנצחון. הסיור בין ארונות הבטון המפוזרים בשטח רווי עליות וירידות, מותיר רושם עז. מתחת לשטח העצום נמצא מוזיאון המציג את השתלשלות המאורעות מיום עליית הנאצים לשלטון. המוזיאון היהודי בברלין, נמצא בתוך מבנה מרשים מבחינה ארכיטקטונית, שתוכנן ע"י האדריכל הנודע דניאל ליבסקינד (אשר תכנן גם את אתר ההנצחה לאסון התאומים בניו יורק). אתרים נוספים הקשורים להיסטוריה היהודית הם וילה ואנזה, בה הוחלט על ה"פתרון הסופי", בית הקברות היהודי בו קבור משה מנדלסון, ובית הכנסת החדש ברחוב אוריינבורגר. 

  יעדי החובה בעיר – תרבות, היסטוריה וחוויות

  בעיר כ-48 מוזיאונים ממשלתיים ועוד עשרות מוזיאונים פרטיים. המוזיאונים הגדולים והחשובים, נמצאים באי המוזיאונים, וכוללים את המוזיאון החדש והישן לאמנות ואת מוזיאון פרגמון המציג עתיקות מכל העולם. חובבי המוזיקה יוכלו ליהנות מקונצרט של התזמורת הפילהרמונית של ברלין או לבקר באחד מ-3 בתי האופרה הפעילים בעיר. 
  יעד חובה נוסף הוא שער הניצחון (שער ברנדנבורג), וכן נסיעה לאורך שדרת אונטר דן לינדן, ביקור באלכסנדר פלאץ ועליה לתצפית ממגדל הטלוויזיה. נקודת תצפית נוספת היא מהקומה העליונה של בנין הרייכסטאג, מקום מושבה של הממשלה הגרמנית. 
   
  מדריכי נתור יסיירו במסגרת הטיול המאורגן בברלין לאורך שרידי חומת ברלין הידועה, ובנקודת המעבר צ"ק פוינט צ'ארלי, שנשמרה כשריד לתקופה שברלין הייתה מחולקת בין מערב ומזרח גרמניה. 
  בברלין הרבה כנסיות אך מעל לכולן בולטות הקתדרלה של ברלין וכנסיית הזיכרון על שם הקיסר וילהלם. כנסיית הזיכרון הופגזה בזמן מלחמת העולם השנייה, ותוצאות ההפגזות ניכרות בה עד היום כמזכרת לעבר.
   
  טיולים מאורגנים לברלין יציגו בפניכם את הריאה הירוקה הגדולה במרכז העיר, פארק טירגרטן היפהפה. שלל עצים וצמחיה, שבילים להולכי רגל ורוכבי אופניים, ואם יתמזל מזלכם תראו אפילו סנאים וארנבים מקפצים בין השיחים. 

  למי מתאים טיול מאורגן לברלין? 

  טיול מאורגן לברלין הוא חוויה לכל המשפחה. קטנים ייהנו מהפארקים הרחבים וגני השעשועים, בעוד מבוגרים ייהנו מהשפע התרבותי וההיסטורי, מאינספור מסעדות, בארים ומועדונים. ברלין מציעה מסעדות מכל מטבח מרחבי העולם כולל קונדיטוריות עם עוגות נפלאות, חנויות ושווקים, גלריות לאומנות.