• טיולים מאורגנים לנפאל

 • טיולים לנפאל

  נפאל, שגובלת עם הודו וסין, היא אחת הערים ההרריות  בחלקה הדרומי של יבשת אסיה ויש לה לא מעט להציע,

  לכל מי שמעוניין בטיול של תרבות צבעונית ומרתקת וגם נופי טבע עוצרי נשימה. טיולים מאורגנים לנפאל יוצאים מישראל מספר פעמים בשנה ומאפשרים לכל המשתתפים בהם להכיר את המדינה המקסימה הזו מקרוב. מי שלוקח טיול מאורגן לנפאל יוכל לפגוש מדינה, שלמרות שנדמה שעמוסה במטיילים, עדיין מצליחה לשמור על הצביון שלה, על ההיסטוריה ובעיקר על המנהגים המיוחדים של המקומיים. 

  מידע כללי על נפאל

  נפאל, כאמור, ממוקמת בחלקה הדרומי של יבשת אסיה, ורכס ההר שבשטחה, רכס הרי ההימאליה, נחשב לגבוה ביותר בעולם. כמעט עשרים אחוזים משטחה של נפאל הם שמורות טבע ושמורות של בעלי חיים, ויש בה, לצד כמה ערים גדולות יחסית, לא מעט כפרים קטנים ואזורים בלתי רשמיים שמיושבים על ידי מקומיים. המדינה המיוחדת הזה התחילה כהתיישבות חקלאית, שהתמקדה בעמק קטמנדו כמה מאות לפני הספירה ולאורך השנים עברה כמה וכמה שלטונות שונים. לאחר שהיא אוחדה במאה ה – 18 ולאחר כמה שנות מלחמה, זכתה סוף סוף המדינה בעצמאות. למרות סכסוכים קשים בין הממשל ומורדים מקומיים ולמרות מלחמת אזרחים, במהלכה נהרגו אלפי אזרחים, הצליחה המדינה להגיע אל השקט והשלווה בשנת 2006. אולם, שקט זה לא נמשך זמן רב וגם אחריו התקיימו הפגנות רבות וניסיונות של מרד. בשנת 2008 בוטל באופן מלא שלטון המלוכה של נפאל (גם אם היה עד אז רשמי בלבד) ונפאל הפכה לרפובליקה דמוקרטית.

  אתרים מיוחדים בנפאל שאסור לפספס

  נפאל ידועה בנופים הדרמטיים שלה ובתרבות המקומית המיוחדת. טיולים מאורגנים לנפאל ייקחו אתכם אל יעד קסום ואל טבע עוצר נשימה. הנה כמה מהאטרקציות והאתרים המיוחדים שיש למדינה להציע:

  קטמנדו ופוקרה – אלו הן שתי הערים הידועות של נפאל, וגם הגדולות מבין כולן. קטמנדו, בירתה של המדינה, כוללת עשרות רבות של מקדשים וגם לא מעט מבנים ארכיטקטוניים מיוחדים במינם. היא נחשבת לעיר מודרנית יחסית ויש בה לא מעט מקומות מעניינים שכדאי לעצור בהם, כמו הכיכר המרכזית שלה, כיכר דורבאר וגם מקדש הקופים, שממוקם גבוה במעלה גבעה סמוכה. פוקרה, לעומתה, מהווה הנקודה המרכזית ממנה יוצאים מרבית המטיילים אל הטרקים השונים ואף מוקפת כולה ביופי פסטורלי ושקט נהדר. היא שוכנת בסמוך לאגם פאווה ויש סביבה לא מעט פסגות של הרים גבוהים. אם אתם בוחרים לקחת טיול מאורגן לנפאל סביר שתגיעו לשתי הערים האלו, כמו מטיילים רבים אחרים, שעבורם הן מהוות נקודת המוצא.

  פארק צ'יטואן – זהו יעד נוסף, שהביקור בו בגדר חובה. מדובר בשמורת טבע ידועה מאד במדינה ואחת הבולטות באסיה כולה. בשמורה אפשר לפגוש מגוון רחב מאד של בעלי חיים, כמו קרנפים, פילים, נמרים, קופים וגם לא מעט פרפרים וציפורים מזנים שונים. אפשר להצטרף אל סיורי ג'יפים, לצאת לשייט קאנו באחד מנהרות השמורה או לעלות על גבי הפילים לסיור מודרך.

  טרק סובב אנאפורנה – זהו, אולי, אחד הטרקים הידועים ביותר בעולם, שאורכו מגיע לכ – 260 ק"מ. כמובן שאפשר לעשות רק חלקים ממנו, אולם אם רוצים לחוות את המקום באמת, מומלץ לעשות את כולו. הטרק, וכפי שמרמז שמו, הוא טרק מעגלי, המתחיל בבקעת מרסיאנדי ומסתיים בבקעת קאלי גנדקי. לאורכו של הטרק, הנמשך קרוב לשלושה שבועות, ישנן עיירות קטנות ומקסימות, כפרים מעניינים, כמו בולהבולה וצ'אמה וגם פסגות גבוהות במיוחד, לצד עליות וירידות תלולות. 

  חברת נתור מזמינה אתכם לצאת למסע חוויתי במדינה המקסימה הזו ולהכיר מקרוב את הטבע, המקדשים המיוחדים שלה וגם את התרבות המקומית המרתקת.