• טיולים מאורגנים לקמבודיה

 • טיולים לקמבודיה ווייטנאם

  טיול מאורגן לוייטנאם וקמבודיה יציג בפני המבקרים מדינות שהן גן עדן של נופים, עם השפעות קולוניאליסטיות משנות שלטונה של צרפת באזור. בזמן השלטון הצרפתי נקרא האזור הודו-סין והשתרע בין לאוס, קמבודיה ווייטנאם. מסלול הטיול לוייטנאם וקמבודיה מתמקד בכמה אזורים משמעותיים: בצפון וייטנאם נמצאת עיר הבירה האנוי, המהווה נקודת יציאה לטיולים מרתקים. נסיעה לעיר סאפא, הנמצאת באזור ההררי, ובו כפרים של מיעוטים משבט המונג. באזור נופים מרהיבים של שדות האורז המשתפלים בטרסות על פני ההרים. נקודת שיא בטיול לוייטנאם היא שיט במפרץ הא לונג. האזור הוכרז כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו. במימי המפרץ פזורים כ-3000 איים קטנים בצורות וגדלים והשיט הרגוע ביניהם הוא חוויה בלתי נשכחת.  

  מתכננים טיול מאורגן לקמבודיה ווייטנאם? להלן רשימת מקומות שאסור לפספס

  במסגרת הטיול לוייטנאם וקמבודיה נבקר בדרום וייטנאם בעיר הו צ'י מין או בשמה הקודם סייגון. העיר היתה בסיס הצבא האמריקאי בזמן מלחמת וייטנאם. נצא לסיור במחילות קו צ'י הנמצאות במרחק של כ-30 ק"מ מהו צ'י מין סיטי. האזור משמש אתר הנצחה לאורח החיים של חיילי הוייטקונג, שהתחפרו במחילות לאורך כ-200 ק"מ, בזמן הלחימה נגד האמריקאים. המבקרים בשטח ירדו למחילות, יראו את המלכודות האכזריות שהוייטקונג הכין נגד הצבא האמריקאי וישמע על אורחות חייהם. 
  אחת הנקודות המעניינות של המסלול היא הדלתא של המקונג, הנהר הגדול והחשוב ביותר בדרום מזרח אסיה. נראה כיצד מתנהלים החיים והמסחר על הנהר ובבית הגידול של עשרות סוגים של בעלי החיים.   
  התחנה הבאה בטיול שלנו בצד הקמבודי היא העיר סיאם ריפ בצפון קמבודיה. זוהי העיר המתוירת ביותר בקמבודיה בגלל קרבתה למקדשי האנגקור. המקדשים המדהימים נבנו בין המאות ה-9 וה- 13 וביקור בהם ישאיר אתכם נפעמים ופעורי פה. עיר המקדשים היתה בירת האימפריה החמרית, היא מוקפת ביער טרופי, ומשתרעת על פני שטח של כ-300 קמ"ר. השילוב המופלא בין הטבע לבין המבנים המרשימים נבלע במשך מאות בשנים במעבה היערות. בסוף המאה ה-19 החלו חוקרים צרפתים לחקור את האתר, ולחשוף את יופיו ותפארתו. חלק מהמבנים נהרס אך המקדשים האדירים שהשתמרו מרשימים הן בגלל גודלם העצום, הסימטריה בה הם בנויים והפרטים הרבים המגולפים וחקוקים בקירות האבן. האתר כולו הוכרז כאחד מפלאי תבל. 
   
  וייטנאם וקמבודיה הן מדינות שהיו אימפריות מרשימות בעבר, ועד היום יש בהן נופים מראות וטעמים שונים וחדשים. הן וייטנאם והן קמבודיה שרדו מלחמות עקובות מדם וספגו אבידות קשות בנפש. השיקום של המדינות ממושך, ותוצאותיו ניכרות כיום בכל פינה. כמובן שלאורך כל הנסיעה נטעם משלל המאכלים היחודיים לכל מדינה, ומהפירות הטרופיים הצבעוניים והעסיסיים.