• טיולים מאורגנים לקניה

 • טיולים לדרום אפריקה

 • טיולים לקניה

  מידע על קניה

  טיול מאורגן לקניה, שבמזרח אפריקה, נחשב לטיול מרתק של ספארי, אווירה פראית, שבטים ותרבויות קסומות. קניה מציעה למבקרים בה סוואנות, שמורות טבע מלאות בבעלי חיים, חופים מרהיבים בצד האוקיינוס ההודי ועוד. קניה גובלת בסומליה, אתיופיה, סודן, טנזניה, אוגנדה ובאוקיינוס ההודי. בירתה של קניה, ניירובי, נחשבת כעיר עצמאית מתוך שמונה המחוזות להן מחולקת קניה. השפות הרשמיות בקניה הן אנגלית וסווהילית.

  כלכלת קניה מתבססת על חקלאות, כשהגידולים העיקריים הם: תה, קפה, תירס, אורז, קנה סוכר וחיטה.  משאב נוסף חשוב ומכניס עבור המדינה והתושבים היא התיירות הנכנסת למדינה. שמה של המדינה הוא על שם הר קניה שגובהו 5,199 מטר והוא הר המכוסה שלגים וקרחונים, הנמצא ברמת הרים מרכזית שמופרדת על ידי השבר הסורי אפריקאי. בקניה גרים כמעט 46 מיליון נפשות והיא נחשבת לאוכלוסייה המגוונת ביותר מבחינה דתית. מרבית האוכלוסייה הם נוצרים.

  שמורת סמבורו

  שמורת סמבורו נחשבת לאזור חצי מדברי כשמקור החיים בשמורה עבור חיות הבר הוא "הנהר האדום". נהר המספק מקור מים מרכזי אך טומן בחובו גם סכנה מפני התנינים החיים בו. באזור זה גרים גם בני שבט הסמבורו, שבט ססגוני המזוהה עם קניה, ונוכל לפגוש את רועי השבט עם להקת גמלים או עדר תאואים. את הביקור בשמורה אנו עושים ברכבי שטח וזה סיור ספארי מרתק היוצר מפגש עם זברות, ראמים, ג'ירפות, עשרות מיני ציפורים ועוד.

  אגם נקורו

  טיול מאורגן לקניה עובר באגמים ונהרות בהם שטחי ספארי ייחודיים. אחד האגמים המפורסמים בהם כדאי לבקר הוא אגם נקורו, הנחשב לאחד מיעדי החובה במדינה. אגם נקורו הוא אגם סודה המכונה גם "האגם הוורוד". לשם זה זכה האגם בזכות אלפי הפלמינגו הממלאים את מימיו וצובעים אותו במראה עוצר נשימה. יופייה של השמורה מתבטא גם במגוון בעלי החיים המבקרים באגם זה לצד זה. במהלך הביקור נוכל לצפות בהיפופוטמים, קרנפים, אנטילופות, שפני סלע, מיני עופות רבים ואם יתמזל מזלנו גם אריות ונמרים.

  שמורת מסאי מרה

  במהלך טיולים בקניה ניתן להגיע אל שמורת מסאי מרה. שמורה זו נחשבת לאחת השמורות היפות והמרתקות ביותר בעולם. בשמורה מתרחשת מידי שנה הנדידה הגדולה של להקות הגנו, נדידה היכולה להגיע ל- 2 מיליון גנו שעוברים בה בדרכם לטנזניה. בשמורה זו ניתן לפגוש גם טורפים רבים כמו ברדלסים, צבועים מנומרים, אריות מהיבשה ונשרים העורבים לפגרים מהשמיים. בכל השטח הפראי של השמורה חיים לצד החיות המסוכנות גם בני שבט המסאי. שבט מונה  קרוב ל-100,000 איש והם מזוהים בזכות השמלות האדומות אותם הם לובשים. אחד הטקסים המוכרים ביותר מבני שבט המסאי הוא "טקס הקפיצות", ריקוד בו עליהם לזנק במקום לגובה רב כדי להוכיח את חוזקתם ואת מעברם משלב הילדות לבגרות.

  טיול מאורגן לקניה הוא עולם ומלואו. טיול המרכז חוויות שלא תשכחו שנים רבות ומראות מהפנטים של טבע דומם וטבע חי עוצר נשימה, כמו כן חברת נתור מציעה לכם להתרשם מטיול מאורגן לאתיופיה במחיר משתלם במיוחד.