• טיולים מאורגנים לאתיופיה

 • טיולים לאתיופיה

 • טיול מאורגן לאתיופיה

  טיול מאורגן לאתיופיה לוקח אתכם אל ההיסטוריה העשירה של ממלכת אתיופיה וקיסרות אקסום הקדומה. אתיופיה מציעה תרבות עתיקה, מאכלים ייחודיים, מנזרים, כנסיות עתיקות ויחס אנושי קסום מתושבי המקום.  אתיופיה מרכזת קבוצות אתניות שונות וכמדינה, מאחדת שש מדינות לאומיות ומכונה "הפדרציה האתיופית". מקור השם אתיופיה הוא מהמילה היוונית אתיופוס שפירושה "פנים שרופות". באתיופיה שבמזרח אפריקה גרים כיום כמעט 100 מיליון בני אדם. באוכלוסיית אתיופיה יש מעל ל-280 לאומים שונים הדוברים מעל ל-80 שפות שונות. הלאומים המוכרים ביותר הם האומרו, אמהרים ותגרים, המהווים 75% מאוכלוסיית אתיופיה.

  אדיס אבבה

  טיולים מאורגנים לאתיופיה מתחילים בעיר הבירה, אדיס אבבה, הנחשבת בעיקר כתחנת מעבר, אך גם בסביבתה יש לא מעט מה לראות ולעשות. אחת האטרקציות המפורסמות הוא הר אנטוטו כשבקצהו העליון לצד כנסיית רגואל החצובה בסלע, תוכלו למצוא נקודות תצפית על העיר. כעיר גדולה אדיס אבבה מציעה למבקרים בה גם מוזיאונים המציגים את אומנות השבטים והאתנוגרפיה של תרבויות האזור. 
   

  אוואסה, שבט דורזה וארבה מינץ

  מאדיס אבבה נוסעים דרומה לכיוון העיר המודרנית ביותר באתיופיה, אסוואה.  בדרך לעיר ישנה עצירה בנהר אווסאה ובאגם זיוואי בו מבקרים מדי יום להקות פלמינגו ומיני עופות רבים.
  בעיר אסוואה שוק דגים מפורסם המורכב ממרכולתם של דייגי העיר. בשוק מבקרים רבים כמו גם ציפורים רבות שזוממות על שלל הדייגים. יעד נוסף באזור אוואסה הוא שבט דרוזה, שבט הידוע בזכות יכולת האריגה שלו, ובתיהם הייחודיים המזכירים את בתי האיגלו. בהמשך לביקור בכפר דורזה נמצא אזור ארבה מינץ, אזור קסום מלא באגמים ושלל בעלי חיים המבקרים בהם.
  הטיול המאורגן לאתיופיה מבקר גם באגם צ'אמו. באגם מבקרות חיות פראיות ונוכל לצפות בתנינים, היפופוטמים ומגוון גדול של עופות.

   

  שבטי הדרום של אתיופיה

  במסגרת הטיול שלנו נבקר גם בשבטים הצבעוניים והמרתקים של דרום אתיופיה. כל שבט מאופיין  במנהגים, לבוש, מאכלים וסממנים חיצוניים הייחודיים להם. נפגוש את שבט דורזה, הידועים בזכות בתי הקש הגבוהים והאריגה המיוחדות שהם אורגים. נמשיך לשבט מורסי, שבט המזוהה ביותר עם אתיופיה. נשות השבט מוסיפות לשפתן התחתונה דיסקית חרס, ונלמד אודות אורח החיים היומיומי בשבט, הטקסים והמנהגים באזורם. שבט מורסי נחשב לשבט מבודד החי באזור מרוחק משאר השבטים.  עוד שבט שמזוהה עם סממני גוף חיצוניים הוא שבט הדסנצ'ה וגלב, בו נשות השבט מצלקות את פניהן והן רואות בכך עיטורים וקישוט גוף.
   

  נהר האומו

  במסגרת הטיול באתיופיה נבקר גם בקיי אפר, עיירה דרומית שבה שוק צבעוני, בו מוכרים בני שבטי עמק האומו את עבודותיהם. נהר האומו, המכונה גם "מלכת אפריקה", הוא בית עבור בני שבטים רבים. מעבר לבני שבט המורסי, גרים על גדות הנהר גם בני שבט האמר. לשבט זה משתייכים נשים וגברים המושכים את עורם ושערותיהם בחומר אדמדם והם נחשבים לשבט יפה ומטופח.
  כפר נוסף עליו טיול מאורגן לאתיופיה לא פוסח הוא כפרם של שבט הקונסו. הייחוד של שבט זה הוא פסלי העץ המעטרים את קברי השבט. שבט קונסו עוסק בחקלאות והם ידועים גם בזכות הטראסות ומגדלי החיטה, הטבק, הבננות והתירס אותם הם מקימים. אין ספק שטיול מאורגן לאתיופיה כולל חוויות ומראות שלא ניתן לחוות בשום מקום אחר. 

  חברת נתור מציעה מגוון עצום של טיולים מאורגנים ברמות מחיר שונות, כמו כן אצלינו תמצאו מבחר של טיולים לאפריקה במחירים משתלמים