• מידע כללי על ארץ האש

 • קשה להתעלם משמו המיוחד של היעד הזה. ארץ האש, המכונה בספרדית "טיירה דל פואגו" נמצאת בנקודה הדרומית ביותר של יבשת אמריקה ושל כדור הארץ בכלל, לא כולל את אנטארקטיקה. טיולים מאורגנים לארץ האש יוצאים אליה כמה פעמים בשנה והם עמוסים במטיילים, המעוניינים להגיע אל היעד המיוחד הזה. מי שבוחר לקחת טיול מאורגן לארץ האש יוכל לפגוש מקרוב את הקרחונים העצומים שבה וכמה מן הערים המקסימות ביותר של דרום אמריקה.
   
   
  ארץ האש, שמכונה כך בשל המדורות הרבות שראה מרחוק פרדיננד מגלן, כשחצה באמצעות ספינתו את המיצר הקרוב לה, היא יעד תיירותי שאסור לפספס. טיולים מאורגנים לארץ האש מפגישים את המטיילים עם ארכיפלג, השייך לשתי מדינות: ארגנטינה וצ'ילה, שמלבד שתי ערים גדולות, אין בו כמעט נקודות התיישבות מרכזיות נוספות. בחלקו המערבי של ארכיפלג זה יורדת כמות גשמים עצומה, אך בשאר חלקיו כמויות הגשמים מועטות במיוחד. אושואיה, בירתו של חבל זה נחשבת לעיר הדרומית ביותר וגם ליעד פופולארי לכל מי שרוצה להרגיש, ולו לרגע, את האווירה בנקודה הדרומית בעולם. 

  אתרים שאסור לפספס בארץ האש

  מי שבוחר לקחת טיול מאורגן לארץ האש יוכל לפגוש פלאי טבע עוצרי נשימה וגם ערים מקסימות. הנה כמה מהאטרקציות המיוחדות של ארץ האש: הפארק הלאומי טיירה דל פואגו נחשב לגולת הכותרת של חבל ארץ זה. מלבד הקרחונים המרשימים שבו, יש בפארק גם אגמים, יערות מקסימים ומסלולי טיול נהדרים לאורכו ולרוחבו. מרטיאל הוא אטרקציה פופולארית נוספת. מדובר בקרחון ענק, הנמצא לא רחוק מהעיר אושואיה, שניתן לטפס עליו וממנו לצפות על נופיה של העיר ונופיו המרהיבים של האזור כולו. מי שרוצה יוכל לעלות לפסגתו גם באמצעות הרכבל שעולה 1100 מטרים. 
   
  איי הפינגווינים הם יעד תיירותי נוסף, אליו ניתן להגיע באמצעות חברות שונות, המוציאות הפלגות ישירות אל האי. במקום ישנם אריות ים, קורמורנים וגם מגדלור מקסים. וכמובן, אסור לפספס את העצירה באושואיה עצמה, שגם היא יעד תיירותי נפלא. בעיר ישנם מוזיאונים לבעלי חיים מקומיים, אנדרטאות מעניינות וגם מבנים עתיקים. כל זאת אל מול נופים נהדרים, המקיפים אותה מכל עבר. 
   
  חברת נתור מוציאה טיולים מאורגנים ליעדים שונים בעולם וגם לארץ האש. הטיולים המאורגנים לארץ האש של נתור יפגישו אתכם עם מקומות, שכמותם לא תמצאו באזורים אחרים בעולם, ועם אתרים עוצרי נשימה. בטיול כזה תוכלו לחוות מארץ האש וגם ללמוד עליה לא מעט בעזרתם של מדריכים מקצועיים, שילוו אתכם לאורך כל הטיול. 

  טיול מאורגן לפטגוניה

  חבל פטגוניה, הממוקם בחלקה הדרומי ביותר של יבשת דרום אמריקה ונמצא בבעלותן של שתי מדינות: ארגנטינה וצ'ילה, נחשב אחד מחבלי הארץ המיוחדים ביותר ביבשת. טיולים מאורגנים לפטגוניה, היוצאים אל חבל זה כמה פעמים בשנה, מאפשרים לפגוש מקרוב את היעד היפהפה הזה, ולראות את כל פלאי הטבע יוצאי הדופן שבו. רבים, שמתכננים טיול מאורגן בדרום אמריקה, משלבים גם ביקור בפטגוניה, למרות שנמצא ממש בקצה היבשת, אך נהנים מכל רגע בזכות העושר הרב שיש לו להציע. 
   
  מידע כללי על פטגוניה
   
  חבל פטגוניה שייך, כאמור, לארגנטינה ולצ'ילה, ומאופיין במישורים ענקיים וצחיחים בשל כמות הגשמים המעטה שבו ונופים בראשיתיים שלא ניתן לראות במקומות אחרים בעולם. הרי האנדים הידועים הם חלק מחבל זה ויעד תיירותי מבוקש מאד בקרב מטיילים אמיצים. סביבם ישנם אגמים מקסימים, שחלקם כוללים קרחונים, המשווים לנופים שבמקום מראה דרמטי במיוחד. טיול מאורגן לפטגוניה מפגיש את המטיילים בחבל זה גם עם ממצאים ארכיאולוגיים עתיקים, המספרים את סיפורה של היבשת ושל החבל עצמו. על פי כמה מהם, ההתיישבות הראשונה בחבל זה היתה באלף השלושה עשר לפני הספירה, ורק בשנת 1520 הגיע אליה האדם הלבן הראשון – פרידננד מגלן, שעל שמו גם נקראים המיצרים דרכם הוא הגיע והוא זה שגילה את החבל באופן רשמי ואף נתן לו את שמו. במאה ה – 18 הגיעו אל החבל הספרדים, שניסו להשתלט עליו ומאה שנים לאחר מכן קיבל החבל סוף סוף את עצמאותו. 
   
  אטרקציות בולטות בפטגוניה
   
  מי שמגיע לחבל פטגוניה, בין אם באופן עצמאי ובין אם במסגרת של טיולים מאורגנים לפטגוניה, יוכל לבקר בכמה מהמוקדים המיוחדים של חבל ארץ זה, הנחשבים לאטרקציות הבולטות שבו, ואף גם בין המתויירות ביותר ביבשת כולה: טורס דל פיינה הוא פארק לאומי מיוחד במינו וגם יעד תיירותי מובהק. גולת הכותרת שלו הם עמודי הענק שלו, העשויים מגרניט, וגוון המים התכלכל שבמקום. בחלק הארגנטינאי של החבל, ישנו פארק הקרחונים, שכפי שמרמז שמו כולל לא מעט קרחונים מרהיבים. צמוד אל הפארק נמצאת עיירה נחמדה – קלפטה, שגם בה כדאי לבקר. האי מגדלנה, שנמצא בחלק הצ'ליאני, מציע מראות יוצאי דופן של טבע מקסים ובעלי חיים. באי חיים פינגווינים, עופות שונים ובעלי חיים נוספים זה לצד זה והופכים אותו ליעד מתאים לחובבי בעלי החיים.
   
  אם גם אתם מעוניינים לצאת לטיול מרתק, להכיר מקרוב את חבל הארץ המיוחד הזה ולבקר באתריו יוצאי הדופן, חברת נתור מזמינה אתכם אל אחד מתוך מבחר הטיולים המבוחרים שלה טיול מאורגן לארגנטינה