• כל מה שרציתם לדעת על רומא וורנה – גזור ושמור

 • להרבה מאוד אנשים בעולם כולו כשמדברים על איטליה האסוציאציה הראשונה שתעלה היא פיצה /פסטה. אבל למי שביקר בה כנראה שהאסוציאציה תתחלף בנופים, באתרים היסטוריים, ובתחושת רושם עז שאי אפשר לחוש בו אלא אם מגיעים אל היעדים ורואים אותם בעיניים.
   
  אחרי שיורדים קצת לעומק, מתחילים לראות שאיטליה היא מדינה המורכבת מ20 איים ומבינים את ההיסטוריה העצומה שנדרשה כדי להפוך את האזורים השונים בעלי התרבות המסורות, האקלים והשפה למדינה אחת. וגם אם ביקרתם באיטליה תמיד יש מקום לחזור ולראות עוד וליהנות ממקומות שלא ראיתם, לטעום מאכלים שעוד לא טעמתם, ולהכיר אזורים חדשים. 
   

  כל הדרכים מובילות לרומא

  עיר הבירה הגדולה של ארץ המגף הממוקמת במרכזה ובה שרידים מהתקופה שבה רומא הייתה האימפריה הגדולה בעולם ששלטה לא רק בכל שטחה של איטליה אלא אף באזורים נרחבים בהרבה ובניהם כמובן גם ישראל. לרומא ייחודיות גדולה המבדילה אותה משאר הערים באיטליה – במרכזה ניתב הקולוסיאום – שריד היסטורי ענק מהתקופה ההיסטורית שמהווה את המרכז של המרכז ההיסטורי של רומא שהוכר ע"י אונסקו כאתר מורשת בינלאומי.

   
  במסגרת טיולים מאורגנים לרומא תוכלו להרגיש את השילוב הייחודי שקיים בעיר המחבר בין הישן לחדש בין אתרי המורשת לחנויות, מסעדות ואתרי בילוי מודרניים תחבורה מתקדמת ולשלב בין טיולים רגליים, נסיעה בתחבורה הציבורית בעיר, ואולי אפילו לאפשר לעצמכם לנסוע במכונית ספורט – אם יתמזל מזלכם.
   
  בחירה במועדי הטיול מתאימים יוכלו להביא אתכם לעיר במועדים שבהם מתקיימים פסטיבלים ואירועים מיוחדים שיוכלו להפוך את הביקור שלכם לחווייתי אפילו יותר.
   
  וגם אם תרצו להתמקד בשייכות היהודית לרומא יש המון מה להציע- ברומא קיימת עד היום קהילה גדולה מאוד של יהודים שמונה לפי ההערכות כ150,000 איש. ברומא עצמה פזורים כעשרה בתי כנסת וכדאי מאוד לבקר בגדול שבהם ולהכיר את הרובע היהודי, לשמוע על ההיסטוריה היהודית של המקום ואולי אפילו להיפגש עם תושבים יהודיים מקומיים.
   
  ואם מדברים על הקשר היהודי- כזה ניתן למצוא גם בעיר ורנה שהיא קצת יותר צפונית לרומא וגם בה מצויים אתרי מורשת היסטוריים ולמרות שבה לא קיימת כיום קהילה יהודית גדולה כמו זו שחיה ברומא, לקהילה היהודית של ורונה היסטוריה עשירה ובה חי גם הפרשן אבן עזרא החשוב וגם בה ניתן לבקר בבית הכנסת המעוטר שאף קיבל את שמה של לוחמת פרטיזנית כאות לגבורתה בתקופת מלחמת העולם השנייה.
   
  טיולים מאורגנים לאיטליה  ולורנה בפרט יוכלו לאפשר לכם לראות ולבקר בקתדרלות החשובות , בארנה ההיסטורית של ורנה וכמובן לא לפספס את המרפסת של יוליה- שהיא אחד מהמוקדים החשובים ביותר לביקור כשמגיעים לעיר. יוליה אהובתו הנצחית של רומאו מהמחזה המפורסם שעיבד וויליאם שייקספיר שסיפור האהבה הבלתי אפשרי שלהם מייצג עד היום את הסמל לאהבה גדולה וחזקה ומשמש למוקד עלייה לרגל לזוגות אוהבים ולאנשים שמעוניינים באהבה המשאירים במקום מכתבים , ואף מקיימים מנהגים הקשורים לפסל של יוליה המוצב בחצר מתחת למרפסת ברחוב קפלו 23. כיאה למוקד משיכה לנושא האהבה גם בחנויות הסמוכות ניתן למצוא שלל מזכרות ואביזרים או פסלים בצורת לב או הנושאות מילים שמייצגות אהבה.
   

  אוכל ויין באיטליה

  אי אפשר לבקר בארץ המגף ולא לטעום את המאכלים האיטלקיים המפורסמים בעולם כולו- ומומלץ אפילו יותר מפעם אחת. גם בטיולים מאורגנים לרומא וגם בטיולים מאורגנים לורנה כמו בהרבה טיולים מאורגנים תוכלו להיות בטוחים שהנושא הקולינרי לא יידחק לפינה. בכל מקום שבו תבחרו לבקר באיטליה המקומות המומלצים עם האוכל האיטלקי האותנטי, השווקים, ודוכני המזון המקומיים שהמדריכים המנוסים ישמחו להמליץ לכם לבקר בהם ולטעום- ואי אפשר שלא לטעום גם מהגלידה האיטלקית המופלאה – גם פה תוכלו להסתייע בהמלצות ולטעום מהגלידות האיכותיות ביותר. אחד מהיתרונות הגדולים בטיולים מאורגנים הוא הניסיון הרב של המדריך וההכרות שלו עם המקומות ועם תושבים מקומיים שמעדכנים וממליצים על מקומות חדשים מוצלחים שכדאי לבקר בהם לעומת מקומות פחות טובים שעדיף להימנע מהם. 
   
  המדריכים המנוסים שלנו ישמחו ללוות אתכם בטיול ולייעץ לכם לאן להגיע. או לענות לכם על כל שאלה – כל מה שתצטרכו לעשות הוא רק להקליק פה