• ההיסטוריה של יפן

 • יפן, ארץ השמש העולה היא המדינה העשירית בגודלה מבחינת אוכלוסייה והמדינה הרביעית בחשיבותה בעולם מבחינה כלכלית. אוכלוסיית המדינה מונה למעלה מ-127 מיליון איש והיא נחשבת למדינה בה תוחלת החיים היא מהגבוהות ביותר בעולם. ההיסטוריה של יפן, הנחשבת כיום לאחת מהמדינות החזקות והמובילות בעולם במגוון רחב של תחומי חיים, מתחילה על פי המסורת היפנית ב-11 לפברואר, 660 לפני הספירה, הנחשב ליום היווסדה של ממלכת האלים אשר התגלגלה להיות יפן במרוצת השנים. יחד עם זאת, חשוב לציין שעל פי מחקרים ארכיאולוגיים, המתיישבים הראשונים ביפן הגיעו לפני יותר מ-30,000 שנה מקוריאה וסיביר. 
   
  את ההיסטוריה היפנית, החלו היפנים לשכתב במהלך המאות ה-5 וה-6 לספירה, כאשר על פי המיתולוגיה היפנית, יפן נוסדה במאה ה-7 על ידי הקיסר ג'ימו אשר החל שושלת של קיסרים הנמשכת עד היום. בתקופת ימי הביניים, צמח מעמד שליט של לוחמים הקרויים סמוראי, כאשר הלוחם יוריטומו היה הראשון שהצליח לכרסם בשלטון הקיסרים ולאחר מותו צמח ממשל השוגון אשר החזיק מעמד עד לשנת 1868 השנה בה הוחלף ממשל השוגון בקיסרות אשר חזרה לשלטון. 
   

  אתרי חובה למבקרים ביפן

  ההיסטוריה ארוכת השנים של יפן, לצד המסורות השונות אשר התפתחו לאורך שנות ההיסטוריה של יפן, מעמידות לרשותכם היצע מרשים ומגוון של אתרי חובה למבקרים בארץ השמש העולה במסגרת טיולים מאורגנים ליפן. בין יתר אתרי החברה לכל אילו מביניכם הנוסעים ליפן במסגרת טיול מאורגן ליפן תוכלו למצוא את: 
   
  KYOTO- אחת מהערים היפות ביותר ביפן אשר שימשה גם כבירת יפן בשנות ממשל השוגון עד אמצע המאה ה-18. ביער זו ממוקמים כ-2,000 מקדשים עתיקי יומין לצד עשרות מבנים היסטוריים נוספים, כאשר 17 מהמקדשים והאתרים השונים ב-קיוטו הוכרזו כאתרי מורשת עולמית מטעם ארגון אונסק"ו. אחד מהמקדשים המרשימים בעיר הוא מקדש קיומיזו הממוקם בראש גבעה בה יש תצפית מרהיבה על העיר. 
  הר הגעש פוג'י- אחד מאתרי הטבע המרהיבים ביותר בעולם ואחד מסמליה התיירותיים המובהקים ביותר של יפן. הר הגעש פוג'י מתנשא לגובה של 3,77 מטרים והוא נחשב להר הגבוה ביותר במדינה, כאשר מדי שנה קרוב לרבע מיליון איש מטפסים לפסגתו. במסגרת לא מעט טיולים מאורגנים ליפן, הביקור בסביבת ההר מתרחשת בשעות הזריחה במהלכן ניתן לחזות בנוף  מרהיב ועוצר נשימה. 
  מנהרת ויסטריה – בסמוך להר הגעש ממתין לכם אזור פסטורלי העונה לשם: גני פוג'י  ובו בין היתר מנהרת ונסטריה שהיא למעשה מנהרה ארוכה המוקפת בצמחי נוי מטפסים בשלל צבעים. 
  מקדשים בטוקיו- לצד אזורי הבילוי שוקקי החיים הממתינים לכם ברחבי טוקיו, בירת יפן מאכלסת בשטחה גם מספר מקדשים מהמסורת העתיקה של יפן. מקדש מייג'י הוא אחד מהמקדשים הפופולאריים ביותר בטוקיו והוא מוקף בגנים מרהיבים ביופיים. מקדש נוסף בו חובה לבקר בטוקיו הוא מקדש סנסו ג'י, בו ממוקם פסלה המוזהב של האלה קנון.  
  יער באראשיאמה  - יער מרהיב ביופיו המאכלס בשטח קני במבוק עצומים המתנשאים לגובה של עשרות מטרים. בשטח היער מצויים מספר מקדשים פעילים והוא מהווה אתר תיירותי פופולארי לאורך כל ימות השנה. בשטח היער ממתינות לכם גם אטרקציות תיירותיות שונות כגון טיולי אופניים במרחבי היער. 
   
  מעבר לאתרים המופיעים לעיל, טיולים מאורגנים ביפן יאפשרו לכם ליהנות מחוויה בלתי נשכחת המשלבת בתוכה אתרי טבע מרהיבים ביופיים, אתרי היסטוריה ומקדשים עתיקי יומין, וכל זאת לצד ערים שוקקות חיים עם אזורי בילוי, תיירות ופנאי רבים. טיולים מאורגנים ליפן מתקיימים לאורך כל ימות השנה והם מתקיימים גם במסגרת טיול מאורגן לשומרי מסורת בו מושם דגש על אוכל כשר לאורך כל הטיול.