• רואים עולם

 • תכירו את הטרנד החדש בעולם התיירות: קרוז מאורגן. שילוב מושלם בין שייט חווייתי לטיול יבשתי מודרך 
   
  נדמה שאת המשפט "הדרך לא פחות חשובה מהיעד" המציא מי שבילה כמה ימים בהפלגה על אניית נופש. ובעשור האחרון יותר ויותר תיירים מאמצים את המשפט הזה ובוחרים ליהנות מנופי הים הפתוח בעודם תרים את העולם הגדול. 
  הפלגות נופש הן דרך נפלאה לחוות מספר רב של יעדים בלי הטרחה הלוגיסטית הכרוכה בכך. בלי לשבת שעות מול המחשב, לתכנן בקפדנות את המסלול, לחפש אטרקציות תיירותיות שיתאימו לכל בני המשפחה, ולשוטט בין מנועי החיפוש להשוואת מחירי טיסות, בתי מלון וגם רכב. בלי לנסוע שעות בכבישים לא מוכרים, לפרוק ולארוז מזוודות ולחפש מהר מסעדה שתתאים לכולם, לפני שהרעב יהפוך את הנוכחים לחסרי סבלנות. מידע נוסף על קרוזים.
   
  במקום האינטנסיביות הזו, המייגעת לפרקים, מעדיפים מטיילים רבים לבחור באופציית השייט וליהנות מחופשה רגועה בראש שקט בבית מלון יוקרתי צף, שמציע שלל פעילויות ופינוקים במשך כל שעות היממה. לרוב במשך הלילה תעשה אניית הפאר את דרכה מיעד ליעד ובשעות היום היא תעגון בנמלים שונים. ולעיתים, כשהשייט מתבצע גם במשך היום יש זמן להתלבט בין טבילה בבריכת השחייה, שימוש במתקני הכושר, הצטרפות לחוגי פנאי למיניהם, התרגעות בספא, צפייה בסרט או במופע וכמובן – לאכול. שלוש ארוחות מלאות ביום במזנונים פתוחים או במסעדות הגשה ועוד מגוון פיתויים בין לבין. 
   
  כעת, משהפלגות נופש הפכו להיות לפופולריות ויותר ויותר ישראלים בוחרים לשוט בין הגלים, עלתה גם הדרישה לקרוזים מאורגנים – שילוב מושלם בין שייט חווייתי לטיול יבשתי מודרך.
  במקרה הזה מדובר בחופשה במלוא מובן המילה: במקום לטרוח על הזמנת כל אחד ממרכיבי הקרוז בנפרד – טיסות, מלון, העברות לנמל והשייט כמובן – החברה המארגנת דואגת לכל הסידורים במקומכם. אתם תפגשו עם הקבוצה בנמל התעופה בן גוריון ותצאו יחד להרפתקה המסעירה.   
   
  בזמן שהאנייה עוגנת בנמלים השונים ומוציאה סיורי חוף עם מדריך דובר אנגלית ובתשלום נפרד, הקבוצה נהנית מאוטובוס צמוד וממדריך מיומן דובר עברית, שמנצל ביעילות את שעות העגינה לביקור בכל האתרים המרכזיים באותו יעד מבלי שהמטיילים משלמים את עלות הכניסה. וכשכלי השייט עושה את דרכו על פני המים, אתם תוכלו ליהנות מכל היתרונות המשמעותיים של אניית הפאר וגם ליהנות מנוכחות חברי הקבוצה במפגשים המאורגנים הכוללים הרצאות וערבי גיבוש.
   
  הצצה במסלולי הטיול מציתה את הדמיון: איי סיישל, מדגסקר, ראוניון ומאוריציוס; יפן בתקופת פריחת הדובדבן או בתקופת השלכת; אוסטרליה, ניו זילנד וסינגפור; דרום אמריקה; לפלנד והזוהר הצפוני; הודו והאיים המלדיביים ועוד יעדים רחוקים ואקזוטיים, שלא פשוט להיערך להגעה אליהם בצורה עצמאית ולא תמיד קל להתנייד בהם לבד בשל המרחקים הגדולים מאתר לאתר. אין ספק שבעזרת קרוז מאורגן אפשר רק להרוויח מכל העולמות.