• אטרקציות מובילות ביוון

 • יוון, מדינה מדהימה ביופייה המשלבת בתוכה נופים מרהיבים, חופים מושלמים, היסטוריה מרתקת, תרבות עשירה וחיים מודרניים נהדרים.
  המטיילים ביוון ימצאו בה מבחר גדול ועשיר של מקומות נפלאים לבקר בהם. ניתן לארגן טיול לאתונה במחיר אטרקטיבי וממנה לצאת לטיולים נפלאים בכל יוון. במאמר זה ליקטנו עבורכם המלצות לאטרקציות המרכזיות שיש ליוון להציע. 
  אתונה
   
  עיר הבירה של יוון, מדהימה ביופייה ומרכזת בתוכה אתרים ארכיאולוגיים נפלאים, מוזיאונים, חיי תרבות ולילה, מרכזי קניות ועוד. על מנת להכיר את קסמה מקרוב, אנו נמליץ להצטרף לטיול מאורגן ומהנה לאתונה. לאלו הבוחרים לטייל עצמאית נמליץ לבקר באתרים הבאים: האקרופוליס (Acropolis) הניצבת על גבעה במרכז אתונה ובה שרידי מקדשים רבים אשר הראשי שבהם הוא הפרתנון – מקדש אשר נבנה על מנת לפאר את שמה של האלה אתנה, שרידיו של תיאטרון דיוניסוס ועוד. שרידי האגורה (Agora) מרכז החיים של יוון העתיקה מבחינה תרבותית, פוליטית וחברתית, המוזיאון הלאומי לארכיאולוגיה (National Archaeological Museum) המרכז בתוכו אוסף עשיר ומרשים של שרידים ארכיאולוגיים מתקופת יוון העתיקה וכיכר מונסטיראקי (Monastiraki) שבה שוק הפשפשים הצבעוני והמרכזי, חנויות לממכר מזכרות, מסעדות ובתי קפה נפלאים.
  דלפי
   
  על פי האגדה זאוס שלח שני נשרים אשר ינחתו במרכז העולם, והם נחתו בדלפי ולכן על פי האמונה היוונית היא נחשבת לטבורו של העולם. בדלפי נמצא מקדש אפולו, תיאטרון דלפי ואיצטדיון אשר שימש לתחרויות אתלטיקה.
  מטאורה
   
  אתר מרהיב ובו מספר מנזרים הבנויים על מצוקי הרים. הדרך המובילה אל המטאורה עוצרת נשימה ביופייה גם היא. במקור נבנו באתר עשרים וארבעה מנזרים כאשר הגישה אליהם הייתה רק באמצעות גשרי חבלים. כיום נותרו רק שישה מנזרים הנראים תלויים באוויר. זהו אתר חובה בלתי נשכח.
  סלוניקי
   
  סלוניקי העיר השנייה בגודלה ביוון. האטרקציה המרכזית בה היא המגדל הלבן, מבצר מן המאה השלוש עשרה אשר שימש בעבר בבית כלא וכיום משמש כמוזיאון התקופה הבזאנטית. בעיר סלוניקי מספר כנסיות והמפורסמת ביותר היא כנסיית איה סופיה (Hagia Sophia) כנסיה מן התקופה הביזאנטית אשר נבנתה על פי הדגם של כנסיית איה סופיה שבאיסטנבול. בתוך הכנסיה ציורי פרסקו ועבודות פסיפס מרהיבות. המוזיאון הארכיאולוגי של סלוניקי הוא בין המוזיאונים העשירים ביותר המוצגים באירופה ואחד המעניינים ביותר בתחום הארכיאולוגיה. המוצגים במוזיאון נעים החל מן התקופה הפרה היסטורית ועד לעת ההליניסטית. המוצגים כוללים פסיפסים, פסלים, תכשיטים ועוד.
  רודוס
   
  אחד האיים האהובים ביותר ביוון המציע חופים נפלאים ושלווה אינסופית, אך מלא באטרקציות נהדרות שכדאי לראות. עמק הפרפרים, שמורת טבע עוצרת נשימה הקרויה על שם מאות הפרפרים הסובבים את המטיילים בחודשי הקיץ. במרכז העמק זורם נחל וסביבו צמחיה ירוקה ונפלאה. אטרקציית חובה לחובבי טבע וגם לאלה שאינם. ברובע היהודי של רודוס נמצא בית הכנסת העתיק ביותר ביוון, הוא בית הכנסת קהל שלום. חלקו עדיין פעיל ומשמש לתפילה, וחלקו השני משמש כמוזיאון לתיעוד חיי יהודי רודוס. ברובע היהודי נמצאת גם כיכר הקדושים היהודים אשר מקדשת את זכרם של יהודי רודוס אשר ניספו בשואה ובה ניצבת אנדרטת זיכרון. העיר העתיקה של רודוס שוקקת חיים ומלאה בחנויות לממכר מתנות ומזכרות, מסעדות, טברנות ובתי קפה.