• חשיבותו של יום גיבוש לעובדים

 • אין זה משנה אם אתם מייצגים ארגון המעסיק מאות עובדים או חברה קטנה המעסיקה כעשרה אנשים שבונים ותורמים להצלחת העסק – האקלים הארגוני תלוי בכם. ניהול נכון של צוות העובדים, לרבות דאגה לזכויות הסוציאליות, להגדרת יעדים ולמתן "צ'ופרים" כשצריך יסייע להצלחת העסק. אחת הדרכים לבנות מרקם חברתי הדוק, ולסייע לעובדים שלכם להיות מאושרים יותר, היא באמצעות ארגון יום גיבוש לחברה. 
   
  מדוע יום גיבוש כה חיונני לתפקוד התקין של החברה?
   
  כאשר אנו נמצאים בקרב חברים, דילמות קטנות נפתרות בקלות יחסית. קל יותר לעבוד עם קולגות שאנו מכירים את התחביבים שלכם, מדברים איתם על נושאים נוספים מלבד ענייני עבודה, ומכירים גם את בני הזוג והילדים שלהם. מחלקות משאבי אנוש רבות מארגנות פעילויות לאורך כל השנה שנועדו ליצור את המרחב הנכון להיכרות חברתית – מעבר לארוחת הצהריים החפוזה במשרד, או ההתבדחות היומיומית לפני ישיבת הצוות. פעילויות כמו טיולים, ביקור באטרקציות שונות ואף תחרויות ספורט יעשו פלאים לחברה. אז אילו פעילויות תוכלו להציע לעובדים שלכם? אספנו עבורכם מספר רעיונות..

  טיולי גיבוש – לגלות את הארץ ביחד

  חברות רבות מציעות הדרכה של טיולי גיבוש. בניגוד לסיורים המשמימים מעט שאנו זוכרים מבית הספר, טיול חברה יכול לסייע לנו לגלות את הפינות הנפלאות בארץ, ולהכיר את ההיסטוריה שלהן מתוך סקרנות. טיולים אלה יכולים להיות לאזור ירושלים, בה תמצאו שווקים תוסספים, אתרים ארכיאולוגיים מסקרנים ומופעים אור קוליים מגוונים. אזור הצפון גם הוא מציע שפע של חוויות, במיוחד בזמן האביב והקיץ, בהן אפשר לבלות במגוון פעילויות מים תחת השמיים התכולים. ולמי שרוצה חוויה ארוכה יותר – גם טיולים עם לינה בטבע (קמפינג) יוכלו לסייע לגיבוש. זוכרים את מדורת ל"ג בעומר? דמיינו אותה עשור אחרי.

  פעילויות ספורט

  פעילויות מגבשות אחרות אותן אפשר לשלב בטיולים או כאטרקציה בפני עמה הן פעילויות ספורט. החל מטיפוס הרים לחברות קטנות, או סנפלינג למתחילים על קיר טיפוס, משחקי כדורסל וכדורגל, או כדורעף על החוף, וכלה בשייט משותף בקייק ארוך. חשוב לזכור בהקשר זה, לפני שאנו יוזמים פעילות ספורטיבית שכזו, כדאי לקחת בחשבון את המכנה המשותף בין המשתתפים, ולהתאים את הפעילות גם לעובדים צעירים או המבוגרים יותר בחברה. זכרו פעילות שאינה מתאימה לכולם עשויה ליצור בדיוק את האפקט ההפוך..
   
  אוכל... קדימה אוכל...
   
  פעילות חברתית נוספת שאפשר להציע לעובדים סובבת סביב האוכל. החל ממפגש במסעדה איכותי, וכלה בפינקניק בפארק. פעילויות אלה מותאמות כמובן לתקציב שאותו תרצו להקדיש לארגון יום גיבוש איכותי. את פעילויות הגורמה תוכלו, כמובן, לשלב גם במהלך טיול למשך יום שלם, כאשר אתם עוצרים בנקודה מרכזית בדרך, פורשים מחצלת ונזכרים בימים הפשוטים יותר, ללא מסכי המחשב והסלולר, בהם סלט וסנדוויץ טוב היו רקע לשיחה ערה.
  לסיכום, תכנון פעילות גיבוש לעובדים תסייע לכם לבנות ארגון חזק ויציב יותר, ומקום בו העובדים רואים אחד את השני כחברים, ולא רק קולגות לעבודה.