• חיי לילה מדהימים באתונה

 • אך... יוון, אוזו, אתונה, דלפי, סלוניקי, אוזו, טברנה, וחיי לילה, שנמשכים עד אור הבוקר. אתונה, בירת יוון היא פנינה בלב הים התיכון, השילוב האולטימטיבי בין ישן לחדש, בין מסורת לחדשנות, ובעיקר מוקד לבילויים, קניות וחיי לילה, שלא מביישים גם את המועדונים היוקרתיים ביותר בניו יורק. אז היכן מבלים באתונה? טיול מבוקר עד ערב באתונה, כל ההמלצות.
   
  מהים אל גליפדה 
  יום נפלא במסגרת טיול מאורגן ומהנה באתונה מתחיל באזור גליפדה, שילוב מושלם בין ביקור בשכונה נפלאה, הקרובה אל הים, שפע של מסעדות ובתי קפה מקומיים עם מאכלים מסורתיים וקהל קבוע, וכמובן מרכז קניות, שלא מבייש את הסנטר, ומרכז את כל המותגים הגדולים. אזור גליפדה הוא רצועת חוץ יוקרתית עם מסעדות שף, ולכן אין זה פלא, שגם נקרא הריוויירה של אתונה. 
  את היום בגליפדה מתחילים באווירה רגועה לאורך הטיילת, קפה מקומי במסעדה, אוויר של ים, נוף אל גבעות ים תיכוניות מוריקות וכמובן אל עבר הים, את המשך היום תוכלו לבלות בצעידה רגועה לאורך המרינה, ביקור בשדרת המותגים המערבים המוביליים, ופסק זמן להתענג על האדריכלות המקומית, כשמזג האוויר מחשיך, תוכלו להינות מחיי לילה אותנטיים ותוססים גם אם נשארתם ב"לוק החופשה" שלכם. מסעדות וברים קטנים יעניקו לכם חוויה מהנה של מוזיקה טובה, אווירה של מועדון, ומסיבות עד אחרון הסועדים, או עד אור הבוקר. הקהל המקומי פעיל מאוד בסצנת חיי הלילה, על אף שמדובר באזור תיירותי מאוד. 
  דרך נוספת להבטיח שהות נעימה במסגרת טיולים מאורגנים ליוון במחיר אטרקטיבי היא לבקר במרכז אתונה, ובמילים אחרות בסנטר.
   
  הסנטר של אתונה- מהקניות ועד פאב בשעת השקיעה
  העיר הגדולה במדינה היוונית מציעה נקודת ציון אטרקטיבית במיוחד- הודוס, שהוא למעשה, הסנטר של אתונה. זהו למעשה בית כלבו ענק, אחד מהגדולים ביותר הקיימים ביוון, שמציע פשוט הכל: החל מביגוד, הנעלה, פרפומריה, טיפוח, לנשים גברים וטף. המקום פתוח בכל ימות השבוע למעט יום ראשון, מתקיימות בו הופעות, יש בו כמובן חניון גדול, אינטרנט אלחוטי, וכטיבם של מקומות אלו, ניתן להיסחף בו שעות על גבי שעות. 
  אזור הסנטר עממי יותר, ולכן אם לא הספקתם לשוב למלון, תמיד תוכלו לבלות באחד מהפאבים והברים הרבים, שעל אף העומס הרב, בעיקר בסופי השבוע ( חמישי- עד שבת) מארחים אוכלוסייה מקומית ושמחה. 
  המלצה חמה לשקיעה: אתונה, הגובלת בים התיכון מציעה שקיעות מרהיבות, ולכן לאחר הביקור בסנטר, גם אם נערך במסגרת טיול מאורגן ומהנה לאתונה, לכו לבקר בבר מסעדה מרהיב, המספק תצפית פנורמית של 360 מעלות אל עבר השקיעה.
   
  מתי מבקרים? 
  האקלים באתונה דומה לאקלים הישראלי, חודשי הקיץ חמים ולחים במיוחד, וטמפרטורות השיא מגיעות ל 42 ו43 מעלות בין החודשים יולי ואוגוסט. מזג האוויר החם נמשך עד אוקטובר, ומתחיל להתקרר בנובמבר, בחודשי החורף נוחים עם טמפרטורה הנעה בין 13 מעלות ל 18 מעלות.